24 skillevegg og bakmur – Silka plate

Silka Platen benyttes til oppmuring av skillevegger og bakmur i nybygg og ved renovering, særlig der det stilles spesielle krav til brannegenskaper og lyddemping.

Fjær og not-systemet sikrer høyt arbeidstempo og høy presisjon.

Som en følge av Silks minimalemål-toleranser og nøyaktig geometri benyttes kun 2 mm tynnfugelim, Silka Secure-lim,  i stuss- og liggefuge-sammensetninger.

Fliser limes direkte på Silka-veggen uten avrettende pusselag.

XELLA NORGE

Tysk EPD – Environmental Product Declaration/ISO14025 (engelsk versjon gyldig til 2024 under oversettelse)

M1 – Finsk inneklimamerket for Silka

Vi har også utviklet gjenbrukssystemer, som sikrer, at avfall og rester fra byggeplassen innsamles og kommer retur til vår fabrikk til fremstilling av nye materialer. Senest har vi lansert byggeløsninger bestående av opp mot 40 prosent gjenbruksmaterialer. Les mer om bærekraft på Xella.dk.

Fordeler Silka Plate

Silka plate

Tynne vegger med:

    • God lydisolering
    • Høy trykkstyrke
    • Mulighet for montering av fliser direkte på veggen
    • Brannklasse A1
    • Varmeakkumulerende
    • Inneklimamerket

KONTAKT XELLA NORGE

Telefon +47 32 23 24 40
Email: xella-norge@xella.com

Hjemmeside Xella Norge

 

KONTAKT GREENBUILT

Greenbuilt.no er portalen for anerkjente helse- og miljødokumenterte prosjekter og produkter.

Telefon: +47 47 84 77 74
Email: post@greenbuilt.no

[siteorigin_widget class=»categoryPosts\\Widget»][/siteorigin_widget]